Aile Danışmanlığı

Aile, farklı bireylerin bir arada yaşadığı bir sistemdir ve her ailenin kendine özgü bir dengesi vardır. Bu denge zaman zaman tıkanmış sorunlar ya da bozulmuş ilişkiler nedeniyle zorlu evrelerden geçebilir. Bu zorlu evreleri sağlıklı bir şekilde atlatmak ve bu evrelerde psikolojik destek almak aile sistemini koruyacak ve ileriye dönük olarak büyük kazançlar sağlayacaktır.

Merkezimizde sürdürülen aile danışmanlığı; aile içi iletişim, eşler arasındaki sorunlar, evlilik ya da boşanma öncesi karşılaşılan sorunlar, boşanma sonrası anne-baba-çocuk arasında yaşanan sorunlar, aileye yeni bir üyenin katılımı ile yaşanan sorunlar gibi aile sistemi içerisinde karşılaşılabilecek problemlere ve bu problemlerin çözümüne odaklanmaktadır. Evlilik ve aile içerisindeki sorunların nedenlerinin ortadan kaldırılması ile daha sağlıklı bir iletişim süreci ile daha doyumlu bir aile yaşantısı hedeflenmektedir.

Bireyler İçin Psikolojik Destek Hizmetleri

İnsanlar hayatlarının akışı içerisinde birtakım zorluklarla karşılaşabilirler. Karşılaştığımız zor yaşantılar ya da durumlar bizler için olumsuz sonuçlar doğurabilir. Bu olumsuz sonuçlarla bazen başa çıkabilir bazen başa çıkamayabiliriz. Yaşantılarımızın “eskisi” gibi olmadığını hissedebilir, birtakım şeyleri başlatmakta zorluk çekebilir, sadece kendimizle değil çevremizle de sorunlar yaşayabiliriz. Bu gibi durumlarda herkesin ihtiyaç duyabileceği gibi psikolojik bir yardıma ihtiyaç duyarız.

Psikolojik yardım almaya ihtiyaç duymak ve bu doğrultuda ilk adımı atmak zor bir süreçtir. Ancak uzman bir kişiden alınacak destek; kişilerin kendilerine ve çevrelerine karşı farkındalığını ve yaşam doyumunu arttıracaktır. Olgu Psikolojik Danışma Merkezi bu desteği alanında uzman psikolog ve psikolojik danışmanlarla sağlamaktadır. Merkezimizde her bireyin farklı ihtiyaçları olduğu ilkesi göz önünde bulundurularak çeşitli terapi ve danışmanlık yöntemleri kullanılmaktadır ve yapılan tüm çalışmalar bilimsel ilkeler ve mesleki etik kuralları çerçevesinde yürütülmektedir.
Merkezimizden alabileceğiniz profesyonel destek yaşam kalitenizi arttırarak daha güzel yarınların habercisi olacaktır…

Çocuklar ve Ergenler İçin Psikolojik Destek Hizmetleri

Doğamız gereği sürekli bir gelişim ve devinim içerisindeyiz. Bu değişim süreci ebeveynlerin anne-baba olmaya karar verdikleri andan itibaren başlamaktadır. Dünyaya bir çocuk getirirken her ebeveynin arzusu mutlu, özgüvenli, başarılı bireyler yetiştirmektir. Anne babalar için bu süreç heyecanlı olmakla birlikte çeşitli problemleri de içinde barındırabilmektedir. Zaman zaman ebeveynler olarak bilgi birikimimiz ve geleneksel bağlamda kullandığımız yöntemler işlevsel olamamakta ve var olan problemlerin çözümü için yeterli olamamaktadır.

Çocukluk ve ergenlik dönemleri evrensel bağlamda birtakım fizyolojik, psikolojik, duygusal ve davranışsal özellikleri içermektedir. Çocuklarımızın yaşadığı dünyayı ve karşılaştıkları problemleri yetişkin bireyler olarak anlamlandırabilmemiz için bu dönemsel özellikleri ve bu dönemlerin ihtiyaçlarını da bilmemiz gerekmektedir. Çoğu kez yaşanılan ve çözümsüz olduğu düşünülen problemler, bu dönem içerisinde karşılıklı olarak ihtiyaçların anlaşılamamasından ortaya çıkabilmektedir. Bu noktada problemlerin çözümü için profesyonel desteğe ihtiyaç duyulabilmektedir.

Merkezimizde alanında uzman psikolog ve psikolojik danışmanlarla yapılacak çalışmalar, ebeveynlerin ve çocukların/ergenlerin asıl ihtiyaçlarının farkına varılmasını, problem olabilecek yaşamsal deneyimlerin sağlıklı problem çözme yolları ile daha kolay çözülebilmesini sağlayacaktır.

Online Terapi

İnternet kullanımının artmasıyla beraber, e-sağlık hizmetleri oluşturulmuş, içinde bulunulan çağın bir ihtiyacı olarak, online psikolojik danışmanlık hizmetleri de yaygınlaşmaya başlamıştır. Psikolojik destek almak için daha esnek saatlere ihtiyaç duyabilir, yolda vakit harcamak istemeyebilirsiniz. Bulunduğunuz yerden ayrılamayabilir, evden çıkmanıza engel olan ruhsal veya fiziksel bir soruna sahip olabilirsiniz. Sık seyahat ediyor olabilirsiniz. Bulunduğunuz ülkede veya şehirde yaşamayan bir terapistle görüşme yapmak isteyebilirsiniz…

İdeal olan yüz yüze terapi olmasına rağmen, bu gibi çeşitli nedenlerle yüz yüze terapi alamayan bireyler için ‘online terapi hizmeti’ oldukça pratik ve sağlıklı bir alternatif olarak görülmekte ve görüntülü olarak yapılan online terapiler, yüz yüze terapi görüşmeleri ile eş sonuçlar verebilmektedir. İntihar etmeye, kendinize ve başkalarına zarar vermeye dair düşüncelere sahip olduğunuz bir kriz durumundaysanız ve 18 yaşından küçükseniz online terapi hizmeti verilememekte, bunlar dışındaki her durumda, bu hizmetimizden yararlanma imkanınız bulunmaktadır.

Randevu için: 0312 418 10 49