OLGU Psikolojik Danışma Merkezi’nde Ocak 2006’dan beri sizlere hizmet veriyoruz. Merkezimizde, bilimsel ilkeler çerçevesinde, profesyonel meslek etiğine bağlı olarak, bireylere, ailelere, gruplara sorunlarının çözümünde psikolojik danışmanlık hizmeti vermeyi amaçlıyoruz. Büyüyen kadromuz ile 2011 yılından itibaren Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Ankara İl Müdürlüğüne bağlı Aile Danışma Merkezi olarak çalışmalarımızı sürdürüyoruz.

Siz de, giderek kalabalıklaşan şehrin zorlu koşuşturması içinde, kendinizi ve çevrenizi daha iyi tanımak, içsel kaynaklarınızı keşfetmek, yalnızlık hissettiğinizde ve sürdürdüğünüz rolün ağırlığı altında çoğu zaman çaresiz kaldığınızda sorunlarınızla baş edebilmek istiyorsanız,

  • İletişim becerilerinizi geliştirme,
  • Stresle başetme,
  • Öfkenizi kontrol etme,
  • Eğitim ve kariyer planları yapma,
  • Kısaca, yaşamınızı bugünden yarına daha nitelikli bir gelişim çabası içine girerek sürdürme ihtiyacı içinde iseniz,

Tüm bu ihtiyaçlarınızı gidermede ve kendinizi geliştirip güçlendirmede yanınızda olmaya hazırız.

Özden Bilgin
Psikolojik Danışman/ Aile Terapisti
OLGU Psikolojik Danışma Merkezi Kurucusu

Neden OLGU?

Her şey görecelidir. Doğruya en yakın olan, olgulara dayalı olandır. Görüşler değişebilir, olgular değişmez. Yağmurun yağması olgudur, onu bugün “romantik”, yarın “berbat” bulmak görüştür. Dünyanın kendi ekseni etrafında dönmesi olgudur, “Durdurun dünyayı, inecek var!” diye düşünmek görüştür. Biz, insanlara yardımcı olurken olgulara bakarız. Olgular vardır, görüşler var edilir. Bu görüşlerin nasıl olacağını belirlemek ise sizin elinizdedir.

Hemen hepimiz yaşamımız boyunca depresyon, kaygı bozuklukları, aile içi çatışmalar ve iletişim sorunları, yeme bozuklukları, boşanmalar, kayıplar, yas gibi travmatik yaşam olaylarıyla karşı karşıya kalmayı deneyimlemek zorunda kalırız.

Her şeyin daha zor olduğu böyle zamanlarda yardım istemek güç olabilir, sorunlar çözümsüz ve karmaşık görünebilir. Unutulmaması gereken şey, daha önce de sorun çözdüğünüzdür, sadece, yeniden bu yeteneğinizi kullanmak için desteğe ihtiyacınız var.

Biz de, “ne yazık ki ” yerine “anladım ki”;hep aynı şey” yerine “bundan sonra” diyebilmeniz için, size yardım etmeye hazırız.
Ertelemek yerine “şimdi”yi seçin!