İyileştirici Hayaller Ülkesine Yolculuk

Eğitimci: Yrd. Doç. Dr. Nevin Dölek

İYİLEŞTİRİCİ HAYALLER ÜLKESİNE YOLCULUK:
DANIŞMANLIK ve EĞİTİMLERDE TERAPÖTİK KARTLARIN KULLANIMI

Eğitimin Amacı: Bu atölye çalışmasında farklı terapötik kartların kullanımı ile ilgili yaşantısal bir eğitim amaçlanmaktadır. Terapötik kartlar bireysel veya grup danışmanlığında, eğitimler sırasında kullanılabilir. Kartlar ayrıca oyun oynamak ve kişiler arası etkileşimi geliştirmek için de eğlenceli ve anlamlı bir araç olabilir.

ON; SAGA; HABİTAT; PERSONA; MORENA; MYTHOS; 1001 NİGHTS

Bu heyecan verici kartlar yaratıcılık ve hayal gücünü kullanmak, kullananları kendileri ile derin bir iletişime girmeye yönlendirmek ve öğrenmek için bir sıçrama tahtası olabilir. Bu kartların kullananlar gördüklerinin yorumunu kendileri yapar. Böylece kartı kullananlara kartlarda gördüklerinden içinde bulundukları durum ve kendileri hakkında özel bir anlam çıkartabilirler. Kartların bir fonksiyonu tıpkı rüyalar gibi ruhu yansıtmasıdır. Kartlarda kişinin gördüğü her ne ise sadece kişinin kendisi tarafından yorumlanabilir.


Kimler Katılabilir:

Psikiyatristler, asistanlar, psikoloji ve psikolojik danışma, çocuk gelişimi alanında çalışan uzmanlar ve bu alanlarda eğitim gören 3. ve 4. sınıf öğrencileri

Eğitim Ücreti:

Fiyat ve kayıt için merkezimizi arayabilirsiniz

Bilgi İçin:  0544 418 16 24

Eğitim Tarihi:

26 – 27 Mayıs 2018

Eğitim Saatleri:

10:00 – 17:00

 

Eğitim Yeri:

OLGU EĞİTİM MERKEZİ – MEŞRUTİYET CAD. 31/11 KIZILAY ÇANKAYA ANKARA

Eğitimci:

Yrd. Doç. Dr. Nevin Dölek

Boğaziçi Üniversitesi Psikoloji Bölümü’nden lisans, Psikolojik Danışma ve Rehberlik Bölümünden yüksek lisans derecelerini almıştır. Doktorasını Marmara Üniversitesi Eğitim Bilimleri Enstitüsü’nde “Çocuklar Arasında Zorbaca Davranışlar” konulu tez çalışması ile tamamlamıştır. Bir özel okulda uzun yıllar okul psikoloğu olarak çalışmıştır; daha sonra 2 yıl İstek Vakfı Okulları Eğitim Şube Müdürü olarak görev almıştır. Bakış Eğitim ve Psikolojik Danışmanlık Merkezi kurucusu ve yöneticilerindendir. Aile ve çift terapisi uzmanlık eğitimi almıştır. Çeşitli üniversitelerin Psikolojik Danışma ve Rehberlik Bölümlerinde ve dışarıdan sözleşmeli yarı zamanlı öğretim görevlisi olarak ders vermektedir. Bahçeşehir Eğitim Kurumları Rehberlik ve psikolojik Danışmanlık Servisleri için danışman olarak görev almaktadır. Ana babalar, öğretmenler, yöneticiler ve gençlere çeşitli konularda seminerler ve konferanslar vermekte ve atölye çalışmaları yapmaktadır. Türk Psikologlar Derneği, Türk Psikolojik Danışma ve Rehberlik Derneği üyesidir. Uluslararası Okul Psikologları
Derneği (ISPA)’nin yönetim kurulunda kongre koordinatörlüğü görevinde bulunmuştur. Çeşitli kitap ve dergilerde okul psikolojisi, çocuk gelişimi ve gençler üzerine makaleleri yayımlanmış olan Nevin Dölek , 2000 yılında Amerikan Okul Psikologları Derneği (NASP) , 2006 yılında ise Uluslararası Okul Psikologları Derneği (ISPA) tarafından ödül verilmiştir.

Başlangıç

10:00

Cumartesi, Mayıs 26, 2018

Bitiş

17:00

Cumartesi, Ekim 27, 2018

Adres

Olgu Psikolojik Danışma ve Aile Danışmanlığı Merkezi Meşrutiyet caddesi 31/11 Kızılay Ankara